“Białe róże Petersburga” Joanna Jax

  • Dodano przez
  • Ilość str. 478

W Petersburgu w 1903 roku wyprawiono bal kostiumowy, w którym udział bierze syn hrabiego – Aleksander. W tym samym czasie w innej niezamożnej rodzinie na świat przychodzi chłopiec. Jego siostra Lenka jest bardzo poruszona tym faktem. Ojciec Leny jest lekarzem i często zabiera ją ze sobą do pacjentów. Dziewczyna dzięki temu nauczyła się wyczuwać zapach śmierci. Umiera matka Leny. Dziewczyna zabiera brata i ucieka od ojca alkoholika. Zamordowany zostaje także ojciec Aleksandra. Lena znajduje schronienie w kwiaciarni, w której pracowała jej matka. Aleksander przez lata próbuje znaleźć mordercę ojca.

Spotkanie Leny i Aleksandra

Pewnego dnia dochodzi do przypadkowego spotkania Leny i Aleksandra, który pomaga dziewczynie przy rannym bracie. Oboje zapadają sobie w pamięć, ale mają swoje życie w dwóch różnych rzeczywistościach. Lena pracuje w kwiaciarni a Aleksander jest bogatym hrabią. Ponadto Aleksander planuje oświadczyć się pewnej zubożałej arystokratce Annie. Mimo różnic klasowych tych dwoje połączyło uczucie. Zaczynają się spotykać i stają się kochankami. Jest jeszcze jeden mężczyzna zauroczony Leną. To morderca ojca Aleksandra. Niebezpieczny i bezwzględny człowiek.

Kim jest dla Leny Iwan?

Aleksander wyrusza na wojnę. Jednak jeszcze przed wyjazdem udaje się mu spędzić noc z Leną. Porozmawiał też ze swoją narzeczoną i zerwał zaręczyny. Konsekwencją upojnej nocy jest ciąża Leny. W kraju trwa woja i coraz trudniej żyje się zwykłym ludziom. Lena traci pracę w kwiaciarni. Pomaga jej morderca ojca Aleksandra Iwan. Mężczyzna ma straszną opinię i dziewczyna się go boi. Jej brat Misza zostaje wciągnięty w rewolucyjne działania Iwana. Iwan przyjął pokrętną logikę myślenia i zakłada, że zmusi Lenę do miłości. Dopuścił się nawet gwałtu na niej. Mimo wszystko pomaga jej w zdobywaniu żywności, a nawet w odzyskaniu mieszkania zamordowanego ojca.

Aleksander wraca z wojny. Lena jest szczęśliwa kiedy odnajduje ją i wszystko jej wyjaśnia i w końcu się jej oświadcza. Wychodzi za mąż za miłość swojego życia. Jednakże Iwan o niej nie zapomina. Poprzysiągł, że  z niej nie zrezygnuje i trzyma się swego postanowienia. W kraju trwa rewolucja, zaczynają się przemiany ustrojowe, których przywódcą jest Iwan.

Trudne wybory

Którego z mężczyzn wybierze Lena? Czy zostanie przy mężu, czy jednak zdecyduje się odejść do Iwana? Co stanie się z jej bratem Miszą? Kto będzie wychowywał córkę Leny Saszę?

Przeczytałam kilka książek Joanny Jax i z przykrością muszę stwierdzić, że ta mnie nieco rozczarowała. Wszystkie poprzednie były cudowne, dużo się w nich działo. Dlatego z wielką ochotą zabrałam się do czytania lektury tej książki, ale niestety nie spodobała mi się tak bardzo jak poprzednie. Ta książka to typowy romans, a ja za takimi nie przepadam. Lubię powieści mówiące o życiu, a nie takie przewidywalne historie. Jeśli ktoś lubi lekturę tego typu to książka może mu się podobać. Ja jednak wybiorę coś innego. Czytając ciągle miałam nadzieję, że akcja jakoś się rozwinie, ale to nie było to czego oczekiwałam. Mimo wszystko dobrnęłam do końca a zakończenie mnie nie zaskoczyło. Myślę jednak, ze wszystkim miłośnikom romansów książka może bardzo się spodobać.

Jeżeli czytaliście już tę książkę, proszę podzielcie się ze mną swoimi odczuciami w komentarzu. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z jej treścią, może moja opinia Was do tego zachęci. Czekam na Wasze opinie w komentarzu.

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze