“Miłość aż po rozwód” autor Kinga Gąska

  • Dodano przez
  • Ilość str. 380

Joanna ma 35 lat, sprecyzowane poglądy na życie, firmę i stabilne życie. Nie ma u jej boku stałego mężczyzny, ale taki jest jej wybór. Tak zdecydowała i tego się trzyma. Wszystko co ma zawdzięcza samej sobie. Żyje w miarę wygodnie i po swojemu. Robi to co chce , kiedy chce i bynajmniej nie tęskni za kimś kto mógłby jej ten spokojny byt zakłócać. Oczywiście aż do momentu kiedy poznaje Pawła.

Do zapoznania doszło we Włoszech. Joanna nie przypuszczała, że jeszcze kiedyś się spotkają. Pewnego dnia wybrała się na kurs gotowania, a tam okazało się, że prowadzi go Paweł. Para zaczyna spotykać się regularnie. Po pewnym czasie Paweł, oświadcza się Joannie. Ślub odbywa się w kameralnym gronie rodziny Joanny i kilku znajomych Pawła. Dziewczyna niczego właściwie o chłopaku nie wie. Przyjęła do wiadomości, że nie utrzymuje kontaktu z rodziną i to, że nie zna nikogo mu bliskiego. Chłopak skrzętnie omija temat rodziny i własnych osiągnięć życiowych.

Co się kryje za zachowaniem Pawła? Kim jest naprawdę i dlaczego zależało mu na związku z Joanną? Dlaczego taka rozsądna i zorganizowana kobieta nie dostrzegła manipulacji? Co sprawiło, że uwierzyła chłopakowi bez większego tłumaczenia?

Intrygi Pawła

Zagadka pomału się wyjaśnia. Joanna zwalnia z pracy swoją długoletnią przyjaciółkę, gdyż Paweł mówi jej, że się z nią przespał. Prosi o wybaczenie, opowiada jak to został zmanipulowany i obiecuje poprawę oraz wspólną terapię małżeńską. Joanna ulega jego błaganiom. Jednak w momencie, kiedy wydaje jej się, że już wychodzi na prostą zastaje puste mieszkanie. Zwolniona z pracy przyjaciółka informuje ją listownie o swojej wersji wydarzeń, a w domu odwiedza ją matka Pawła, której Joanna nigdy wcześniej nie widziała. Na domiar złego w skrzynce na listy znajduje pismo z banku. Świat Joanny staje na głowie.

Czy kobieta sobie z tym poradzi? Może po raz kolejny wybaczy mężowi i postara się rozwiązać jego problemy finansowe? Joanna to silna kobieta, ale czy te problemy jej nie przerosną?

Kim jest Jadwiga?

Kolejną bohaterką książki jest bibliotekarka Jadwiga. Cicha, skromna kobieta, która nie potrafi walczyć o swoje przekonania. Godzi się na wszystko co ją spotyka. Mąż od niej odchodzi z kochanką i częścią majątku. Zostawia ją z 2 dzieci na utrzymaniu i kredytami do spłaty. Po czym po dwóch latach wraca jak gdyby nigdy nic się nie stało, a Jadwiga go przyjmuje i wszystko wybacza. Ten jednak dalej wykorzystuje jej dobroć. Dochodzi do rozwodu, którego warunki Jadwiga przyjmuje bez szemrania. To jednak nie koniec jej przygód z byłym już mężem.

Kobieta wplątuje się w kolejne małżeństwo, które niesie niemałe problemy. Czy sobie poradzi z nowym związkiem i problemami nowego męża? Jak to wpłynie na jej podejście do życia?

Ewelina

Ostatnią bohaterką jest 24-letnia Ewelina. Dziewczyna sprytnie doprowadza do tego, że kilka lat starszy od niej chłopak Sebastian zainteresował się nią jak była jeszcze niepełnoletnia. Ewelina umiejętnie wykorzystała swoje wdzięki by utrzymać związek i po kilku latach była już nie tylko żoną Sebastiana, ale i matką ich wspólnej córki. Kobieta nie pracuje zawodowo, zajmuje się domem, dzieckiem i „lansowaniem” się na istagramie. Mąż zaczyna interesować się życiem poza domem, żoną i dzieckiem.

 Co z tego wyniknie? Czy Ewelinie uda się pozostać żoną Sebastiana? Może zdecyduje się podjąć pracę i zmienić swój styl życia?

Te trzy historie wydają się odrębne, ale jest coś co je łączy. Jadwiga to matka Eweliny i Pawła męża Joanny. Myślę, że autorka chciała pokazać jakie ważne jest to w jakim domu się wychowujemy, Jakie wzorce nam są nam przekazywane. Czy jednak wyciągamy właściwe wnioski?

Jeżeli czytaliście już tę książkę, proszę podzielcie się ze mną swoimi odczuciami w komentarzu. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z jej treścią, może moja opinia Was do tego zachęci. Czekam na Wasze opinie w komentarzu.

4.5 4 Głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze