“Prawdziwe kolory” autor Kristin Hannah

  • Dodano przez
  • Ilość str. 475

Trzy siostry: Winona- najstarsza, pracuje jako prawnik, Aurora – druga w kolejności, żona lekarza i matką bliźniąt i trzecia Vivi Ann- najmłodsza, mieszka z ojcem na farmie. Matka sióstr nie żyje. Farma ojca boryka się z odwiecznymi problemami finansowymi.

Pewnego dnia do miasteczka gdzie mieszkają siostry wraca Luke młody weterynarz. Winona w młodości przyjaźniła się z nim a właściwie to była zakochana w przystojnym chłopaku. Jak się okazało uczucie wcale nie zniknęło, a wręcz odwrotnie jeszcze się pogłębiło. Winona bardzo źle ocenia swój wygląd i myśli, że z tego powodu chłopak nie jest nią zainteresowany. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej gdy Luke zaczyna spotykać się z jej najmłodszą siostrą.

Czy uczucie da się oszukać?

Vivi Ann chce ratować sytuację finansową farmy i wpada na pomysł zorganizowania rodeo na terenie rancza. Pomysł zaczyna być realizowany. Okazuje się, że rodzina potrzebuje pracownika do pracy przy rodeo i do innych prac na farmie. Nieoczekiwanie do pracy zgłasza się Dallas, młody mężczyzna pochodzenia indiańskiego. Sytuacja zaczyna się bardzo komplikować, albowiem już przy pierwszym spotkaniu Vivi Ann z Dallasem mężczyzna ją pocałował a ona poczuła do niego niesamowitą namiętność. Niestety wówczas dziewczyna jest już zaręczona z Lukiem.

Co zrobi Vivi Ann? Którego z mężczyzn wybierze? Co zrobi Winona ze swoim uczuciem do narzeczonego siostry? Sytuacja na tyle się komplikuje, że już wiem, iż nie skończę czytać puki nie znajdę odpowiedzi na te pytania.

Którego z mężczyzn wybierze Vici Ann?

Vivi Ann nie umie zapanować nad namiętnością. Związek z Lukiem w jej odczuciu jest pomyłką. Dziewczyna miota się między uczuciami a zdrowym rozsądkiem. Spędza upojne noce z Dallasem, a w dzień planuje swój ślub z Lukiem. Vibi Ann nie potrafi samodzielnie zdecydować, którego z mężczyzn chce mieć dla siebie. Pewnego dnia jej siostra Winona nakrywa ją w łóżku z Dallasem. Winona również znalazła się pod ścianą. Nie wie czy powinna zwyciężyć jej miłość do Luka, czy siostrzane więzy. Wszystko się wydaje. Wobec takich okoliczności Vivi Anna wychodzi za mąż za Dallasa. Krótko po ślubie na świat przychodzi ich syn Noa. Do tego momentu można by powiedzieć, że książka to romans, ale już wkrótce rozpoczyna się cała dramaturgia tej powieści. Dallas ma za sobą straszną przeszłość, która nie pozostaje bez śladu. W skutek pewnych wydarzeń Vivi Ann zostaje sama z synem.

Vivi Ann po raz kolejny staje przed trudnymi decyzjami. Musi zmierzyć się ze swoim życiem, aby stworzyć dom dla siebie i swojego syna. Czy jej się to uda? Może sytuacja ją przerośnie i kobieta podda się? Vivi Anna zażywa tak wiele leków psychotropowych, że właściwie wszystko może się po nich zdarzyć. Kobieta ma jednak dla kogo żyć.

Walka o samego siebie

Od tej przełomowej chwili opowieść przeistacza się w historię walki samotnej matki z przeciwnościami życia. Noa odziedziczył po ojcu indiańskie rysy twarzy co nie ułatwia mu życia. To, że mieszkają w małym miasteczku, w którym wszyscy znają ich historię jest dodatkowym utrudnieniem. Chłopak ma ogromne problemy w szkole i z samym sobą. Autorka ukazuje bezmiernie trudną walkę o siebie zarówno u Vivi Ann jak i u jej syna.

Noa dojrzewa u boku matki, która nadużywa leków psychotropowych i nie potrafi dobrze zająć się synem. Przełom następuje, ale Noa musi na niego długo czekać. Dorasta i staje się buntownikiem. Wszystko zmienia się kiedy Noa poznaje pewną dziewczynę. Na jaw wychodzą też pewne fakty dotyczące ojca Noe.

Muszę przyznać, że chwilami miałam ochotę solidnie popłakać nad losami tej rodziny. Autorka to mistrzyni budowania emocji. Wspaniale pokazuje jakie ważne są więzi rodzinne i jaka jest w nich siła.    

Jeżeli czytałaś(eś) już tę książkę, proszę podziel się ze mną swoimi odczuciami w komentarzu. Jeżeli jeszcze nie miałaś(eś) okazji zapoznać się z jej treścią, liczę na to, że moja opinia Cię do tego zachęci. Czekam na Twoje wrażenia w komentarzu. Czy Twoim zdaniem książka warta jest poświęcenia chwili uwagi? Napisz do mnie 

0 0 Głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze