“Zatrute serca” autor Angelika Ślusarczyk

  • Dodano przez
  • Ilość str. 330

Czy macocha może zastąpić matkę? Klara odpowiedziałaby zdecydowanie – nie. Jej sytuacja jest bardzo zła. Mieszka z ojcem i jego nową partnerką Katarzyną. Po śmierci matki Klary ojciec postanowił związać się z inną kobietą, co okazało się dla Klary początkiem  problemów. Choć Klara jest już dorosła to nadal mieszka z ojcem i macochą, gdyż jeszcze się uczy. Ojciec dziewczyny jest majętny, ale mimo tego Klara musi zarabiać na swoje potrzeby. Poza tym, że pracuje to się uczy. Ponadto dziewczyna musi jeszcze zajmować się domem, gdyż macocha to na niej wymusza. Klara wie, że Katarzyna jest z jej ojcem tylko z wyrachowania, ale ojciec jej nie słucha i nie do końca wierzy w to o czym mu mówi dziewczyna.

Życiowe rozterki

Klara przypadkowo wchodzi na swoje dawne konto na gadu gadu gdzie trafia na  stare rozmowy z Marcelem, przyjacielem sprzed lat. O dziwo przez to konto kontaktuje się z nią dziewczyna Marcela Ania. Rozmowa bardzo się Klarze spodobała. Poczuła sympatie do tej nieznanej osoby.

Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy Klara porozumie się w końcu z Katarzyną? Jaką rolę w życiu Klary odegra przypadkowo poznana Ania?

Życie Klary usłane różami nie jest. Dziewczyna próbuje radzić sobie z macochą, pracą i związkami z mężczyznami. Po głowie krążą jej różne myśli. Z jednej strony chciałaby wyjechać do Krakowa, a z drugiej strony pojawiła się możliwość wyjazdu nad morze do domku, który odziedziczyła po swojej mamie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dziewczynę powstrzymuje to, iż nieoczekiwanie została kierownikiem restauracji, w której pracuje. W prawdzie jest to tylko praca na zastępstwo, ale Klara jest sumienną osobą i nie porzuci pracy tak z dnia na dzień. Ponadto zauroczyła się pewnym nieznajomym chłopakiem co też ma wpływ na jej plany.

Wnioski

Co postanowi Klara? Czy dziewczyna będzie umiała dokonać właściwego dla siebie wyboru? Która opcja na dalsze życie okaże się najbardziej odpowiednia dla tej młodej dziewczyny?

Książka należy do gatunku tych, które czyta się lekko. Czytając ją mam nieodparte wrażenie, że napisała ją osoba bardzo młoda, która właśnie tak lekko patrzy na świat. Czy to dobrze? Pewnie tak, ale czy ja tak na ten świat patrzę? Chyba nie zupełnie. Podoba mi się, że Klara ma swoje zdanie i umie dbać o siebie, ale jej podejście do życia kłuci się z moi i pewnie dlatego mam taki a nie inny odbiór tej książki. Jest to pozycja, którą mogę polecić na słoneczny dzień na plaży bądź też do poczytania na leżaku przed domem dla odstresowania. Jednakże mojego emocjonalnego życia jakoś szczególnie nie ubarwiła.

Jeżeli czytałaś(eś) już tę książkę, proszę podziel się ze mną swoimi odczuciami w komentarzu. Jeżeli jeszcze nie miałaś(eś) okazji zapoznać się z jej treścią, liczę na to, że moja opinia Cię do tego zachęci. Czekam na Twoje wrażenia w komentarzu. Czy Twoim zdaniem książka warta jest poświęcenia chwili uwagi? Napisz do mnie

0 0 Głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze